Aktivistet “topless” ndërpresin konferencën e myslimanëve (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:32 13-09-2015

Ky është momenti kur dy aktiviste feministe e kanë ndërprerë konferencën e disa myslimanëve që po zhvillohej në Paris të Francës.

Vajzat “topless”, kanë hipur në skenë duke bërë thirrje për të drejtat e grave. Ato shihen duke tërhequr mikrofonat, teksa kanë të shkruar në trup: “Askush nuk më bën të pranojë”. Vetëm pak qaste më vonë, në skenë hyjnë rojat duke i nxjerrë ato me forcë. Nuk bëhet i ditur identiteti i 25 dhe 31-vjeçares, të ndaluara nga Policia. Përgjegjësinë për këtë ngjarje e ka marrë përsipër ogranizata FEMEN.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02330207824707
array(1) { ["section"]=> string(67) "aktivistet-topless-nderpresin-konferencen-e-myslimaneve-video-20679" }