Aktivistja i “përvishet” Ramës për HEC-in: Boll me demagogji, mjaft bëre si Liza në botën e çudirave

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:04 09-02-2018 Aktivistja i “përvishet” Ramës për HEC-in: Boll me demagogji, mjaft bëre si Liza në botën e çudirave

Ditën e sotme Rama i habiti të gjithë kur ktheu në vëmendjen çështjen e lejes së HEC-it në kanionet e Osumit.

Shefi i qeverisë pasi sqaroi se leja është anulluar, kërkoi ndjesë duke argumentuar se nuk ka asnjë qeveri në botë që nuk gabon. Sakaq, ka reaguar aktivistja e shoqërisë civile Brizida Gjikondi e cila i kërkon Ramës mos bëjë demagogji e të shtiret si Liza në botën e çudirave.

REAGIMI I PLOTË:

Bota ka hequr dore nga prodhimi i energjise duke shqyer lumenjte dhe pasurite natyrore, bota ka filluar ta prodhoje energjine nga panelet diellore dhe mullinjte e eres... 
Po ne .. ?
Ne Shqiperi Diell dhe Erë ka pa hesap.. po barbaret duan lumenjte, ujvarat... ndaj quhen barbare. 
Jo vetem kaq, por po u rebelove kunder tyre.. te hapin padi dhe te rrjepin skalpin.. mafia ne Shqiperi tani eshte edhe guximtare.. pse mos jete.
Ndaj gjithe mender biznesmeneve, kriminele te kesaj toke amë, une po te kisha mundesi do kisha nje goditje te pashpirt, do i deboja per leckash, do ju hiqja shtetesine, dhe mostrave me kostum zyrtar qe i ndihmonin, do i poshteroja para gjithe shqiptarve, burgun do e kishin pak....
Edi Rama, boll me demagogji, smund te besh si shoqeri civile sepse je aty per te ruajtur dhe administruar shtetin. Ke 5 vjet. REAGO si shtetar, bej inventar te lejeve, te pasurive kombetare, kontrollo (afatet, kushtet, zbatimin), deno, debo.. mjaft bere si Liza ne boten e cudirave...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011786937713623
array(1) { ["section"]=> string(103) "aktivistja-i-pervishet-rames-per-hec-in-boll-me-demagogji-mjaft-bere-si-liza-ne-boten-e-cudirave-109697" }