Aktivistja nga Afrika e Jugut RRËMBEN KURORËN e 'Miss Universe 2019', ja si u vlerësua bukuria shqiptare

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:22 09-12-2019 Aktivistja nga Afrika e Jugut RRËMBEN KURORËN e 'Miss Universe 2019', ja si u vlerësua bukuria shqiptare Zozibini Tunzi në momentin e kurorëzimit si vajza më e bukur në botë

Kurora e 'Miss Universe' këtë herë shkon në Afrikën e Jugut.

Me një buzqeshje rrëzëllitëse dhe linja thuajse perfekte, 26 vjeçarja Zozibini Tunzi është shpallur më e bukura e botës për vitin 2019.

Zozibini është aktiviste, e angazhuar në luftën dhunën ndaj grave dhe stereotipeve gjinore.

Çmimin e dytë e rrëmbeu Miss Porto Rico, Madison Anderson e pasuar nga Sofia Arag Sofn, përfaqësuese e Meksikës.

Ndërkaq, Shqipëria e cila përfaqësohej nga bukuroshja Cindy marina arriti të renditet në mesin e 20 femrave më të bukura.

Miss Shqipëria Cindy Marina:

S4XK2CM1KKAlbania.jpg

Në kompeticionin e sivjetshëm synonin kurorën plot 80 vajza, nga vende të ndryshme të botës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21829605102539
array(1) { ["section"]=> string(108) "aktivistja-nga-afrika-e-jugut-rremben-kuroren-e-miss-universe-2019-ja-si-u-vleresua-bukuria-shqiptare-188852" }