Aktivitetet kulturore në Tiranë, teatro e filma për publikun

Publikuar tek: kulture-art, më 10:59 14-02-2015 Aktivitetet kulturore në Tiranë, teatro e filma për publikun Aktivitetet kulturore në Tiranë 14-21 Shkurt

Java kulturore në Tiranë do të nisë me premirën “Kontroversal” në Teatrin “Spahivogli” si dhe do të vazhdojë më pas me operën “Suor Angelica e Gianni Schicchi” në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Teatri “Metropol’’ shfaq premierën për fëmijë “Dy çamarokët”, ndërkohë që tek kinema ‘’Marubi’’ shfaqen tre filma. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026486158370972
array(1) { ["section"]=> string(64) "aktivitetet-kulturore-ne-tirane-teatro-e-filma-per-publikun-3304" }