Aktori akuza Çulit te Rama: S'na prish punë godina e TK zoti Kryeministër por i zoti i godinës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:03 08-09-2016 Aktori akuza Çulit te Rama: S'na prish punë godina e TK zoti Kryeministër por i zoti i godinës

"Nuk na prish punë godina e TK zoti Kryeministër por i zoti i godinës që na është kthyer në roje objekti dhe e ka kthyer tempullin e lirisë së fjalës në bunker”. Kështu shkruan aktori i njohur i teatrit Marsias Lila në vazhdën e debatit që është hapur për godinën e TK . Aktori akuzon drejtpërdrejt drejtorin e teatrit Hervin Çulin dhe bordin drejtues të teatrit.

“Jam aktor përballë nje faktori diskriminues dhe pervers i cili krenohet me kohën e qendrimit në atë detyrë dhe me repertor të vdekur artistikisht.
Nuk e përbuz krijmtarinë e kolëgve tanë por për transparenëc bëni një sondazh për kryeveprat botërore që kanë shfaqur dhe do shfaqen në sezonin qe po vjen a kanë kuptuar gjë nga nga interpretimi i tyre?
Unë si aktor profesionist më rezulton,... se të gjitha kryeveprat i kanë kthyer në vepra!..ky është misioni dhe platforma e tyre mjerane...
Në dijenine tuaj ky institution që përfaqeson vlerat e kombit tone,a është prezantuar me ndonjë produksion jashtë territorit shqipfolës, apo përfaqësohet gjithmonë para ushtrise së tij?” pyet aktori kryeministrin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095498561859131
array(1) { ["section"]=> string(99) "aktori-akuza-culit-te-rama-s-na-prish-pune-godina-e-tk-zoti-kryeminister-por-i-zoti-i-godines-52286" }