Aktori i famshëm turk viziton viziton Kosovën në një festë të rëndësishme

Publikuar tek: kulture-art, më 12:32 10-09-2017 Aktori i famshëm turk viziton viziton Kosovën në një festë të rëndësishme

Aktori turk Yigit Ozsener ka vizituar Kosovën me rastin e një feste në qytetin e Rahovecit.

Këto ditë atje po zhvillohet festivali i vjeljes së rrushit “HardhFest 2017” ku qëllimi i kësaj ngjarjeje kulturore është promovimi i rajonit vreshtar të luginës së Rahovecit.

Aktori, i njohur për rolin e Xhengizit në telenovelën turke “Ezel” dukej mjaft trendy me veshjen e tij teksa bisedonte mjaft i lirshëm me organizatorët dhe ndjekësit. Duke shijuar një gotë verë në dorë, aktori nuk ka ngurruar të bëjë dhe selfie me fansat e tij.

Në këtë festival marrin pjesë dhe figura të tjera të rëndëishme per botën e artit siç është dhe Joe Lynn Turner, ish-anëtar i grupit të famshëm të rock-ut “Deep Purple”.

selfieezwel_copy.jpeg

ezel3.jpeg

ezel2.jpeg

ezel1.jpeg

yigit.jpeg

 

 

Yigit-Ozsener-bir-ferhat-ile-sirin-hikayesi-32566097-1277-1876.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039843082427979
array(1) { ["section"]=> string(79) "aktori-i-famshem-turk-viziton-viziton-kosoven-ne-nje-feste-te-rendesishme-91816" }