Aktori i madh Ndriçim Xhepa mbush-60 vjeç, Veliaj dhe Kumbaro mbledhin miqtë dhe e nderojnë me titullin "Simbol i Tiranës"

Publikuar tek: kulture-art, më 18:17 24-01-2017 Aktori i madh Ndriçim Xhepa mbush-60 vjeç, Veliaj dhe Kumbaro mbledhin miqtë dhe e nderojnë me titullin

Aktori i madh Ndriçim Xhepa ka mbushur 60 vjeç me 21 janar. Kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro kanë mbledhur miqtë e kolegët e tij në një darkë të ngohtë e plot diskutime.

“Takim miqsh dhe kënaqësi diskutimi me artistët për teatrin e jo vetëm, se Ndriçim Xhepa rrumbullakos rinueshëm vitet”, shkruan Kumbaro në postimin e saj.

 Në këtë darkë veç dhuratave që mori nga miqtë e pranishëm, Xhepa u nderua nga kryebashkiaku Veliaj me titullin “Simbol i Tiranës”.

ministrja.pngministrja_4.pngministrja_3.pngministrja_2.png

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021627187728882
array(1) { ["section"]=> string(125) "aktori-i-madh-ndricim-xhepa-mbush-60-vjec-veliaj-dhe-kumbaro-mbledhin-miqte-dhe-e-nderojne-me-titullin-simbol-i-tiranes-66532" }