Aktori i njohur del nga shtëpia dhe zbulon çfarë i kanë bërë punonjësit e Veliajt, shpërthen i nevrikosur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:06 09-01-2017 Aktori i njohur del nga shtëpia dhe zbulon çfarë i kanë bërë punonjësit e Veliajt, shpërthen i nevrikosur

Aktori i humorit, Julian Deda nuk e ka nisur mirë ditën sot pasi ka parë që punonjësit e Policisë Bashkiake i kanë bllokuar makinën.

Deda ka reaguar menjëherë në rrjetet sociale duke pyetur kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se çfarë njerëzish ka punësuar në bashki. Sipas aktorit, veprimi i policëve është preferencial dhe vjedhje flagrante.

“O Erion Veliaj, çfare lloj specie njerezish ke punesuar? Ç'lloj rilindasi, injoranti dhe inatçiu ke futur ne ato zyra? Jam dakort qe ne te gjobitemi sa here qe e shkelim ligjin, por ti sapo me vure nje gjobe preferenciale. Pra policia jote bashkiake i diferencon njerezit, ne te njejtin rresht, dikujt i ve gjobe dhe me sa duket dikujt tjeter ja merr leket ne dore. Kjo eshte nje menyre shume e mire per te vjedhur tamam ashtu siç premtuat, "ne menyre jo kaq flagrante, sa ç'kane bere ata". P.s. Hajduteri e madhe...!”-, shkruan Deda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019411087036133
array(1) { ["section"]=> string(110) "aktori-i-njohur-del-nga-shtepia-dhe-zbulon-cfare-i-kane-bere-punonjesit-e-veliajt-shperthen-i-nevrikosur-65010" }