Aktori i njohur i kujton “gabimin” e madh Bashës: Kë zgjodhe dhe kë pagove?, i dhe lekë atij që…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:25 28-09-2017 Aktori i njohur i kujton “gabimin” e madh Bashës: Kë zgjodhe dhe kë pagove?, i dhe lekë atij që…

“Ehh, mor Lul Basha, kujt i besove keshtu? Ke zgjodhe dhe ke pagove?”, kështu e ka nisur postimin e tij në facebook aktori i njohur i humorit Juljan Deda.

Deda është një ndër kritikët më të mëdhenj të kryetarit të PD Lulzim Basha, si gjithmonë dhe këtë herë ka sulmuar kryedemokratin, teksa i kujton se “i ka dhënë para dikujt që e dinte që nuk  do të fitonte”.

Postimi i Dedës:

Ehh, mor Lul Basha, kujt i besove keshtu? Ke zgjodhe dhe ke pagove?

Nje nga ish-keshilltaret e Bashes, i cili u pagua jo pak nga PD per te bere PR-in (marrdhenien me publikun) per nje kohe te gjate thote: "Askush nuk pretendonte qe PD t'i fitonte zgjedhjet". 
Pra ky dhe te tjere thjesht e kane rrjepur PD-ne, e kane rrjepur dhe e kane shitur. Madje edhe e mohon qe ka punuar per ty, sepse i vjen turp ta shenoje ne CV ate lloj humbje te frikshme. Por, fajin nuk e ka ky, por ai qe pranoi te mashtrohej dhe te rripej, fajin e ke ti plako.

Lul, i ke dhene para, dikujt qe e dinte qe ne fillin se nuk do fitoje. Ky eshte njeri prej keshilltareve mizerabel, deklarate per te cilen ti nuk denjove te pergjigjeshe. Por nuk eshte i vetmi mizerabel, mungojne edhe te pakten tre ne ate studio. Emrat ja di besoj...!?

P.s. Jemi mire shume....!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093200206756592
array(1) { ["section"]=> string(96) "aktori-i-njohur-i-kujton-gabimin-e-madh-bashes-ke-zgjodhe-dhe-ke-pagove-i-dhe-leke-atij-qe-94068" }