Aktori Marko Caka: Ngjarja në Mynih na dha mësim për 2 gjëra shumë të rëndësishme

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:50 23-07-2016 Aktori Marko Caka: Ngjarja në Mynih na dha mësim për 2 gjëra shumë të rëndësishme

Aktori shkodran që ka prekur hollivudin Marko Caka, thotë se sulmi terrorist në Mynih të Gjermanisë ku mbetën të vdekur edhe 3 të rinj shqiptarë na dha mësim për dy gjëra të rëndësishme që lidhen me autorin vetëm 18 vjeç.

“Duke u shprehur ngushellimet te gjithe familjeve te viktimave te Mynihut, kjo ngjarje na dha mesim per dy gjera shume te rendesishme
1- sesa i demshem eshte lidhja ne rrjetet sociale tek adoloshentet.
2-sesa i demshem eshte ndikimi fetar tek femijet te cilet me vone prihen per te krijuar lidhjet vetem me ane te besimit, dhe jo me ane te natyres njerezore”, shkruan aktori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01974892616272
array(1) { ["section"]=> string(86) "aktori-marko-caka-ngjarja-ne-mynih-na-dha-mesim-per-2-gjera-shume-te-rendesishme-47527" }