Aktorja e pranon publikisht dhe ndryshon emrin: Jam transgjinore!

Publikuar tek: kulture-art, më 23:56 01-12-2020 Aktorja e pranon publikisht dhe ndryshon emrin: Jam transgjinore! Ellen Page

Aktorja-komediane, Ellen Page ka pranuar publikisht orientimin e saj seksual.  

Në një status në rrjetet sociale, kanadezja ka pranuar se është transgjinore, duke ndryshuar edhe emrin e saj në Elliot.

"Përshëndetje miq, unë dua të ndaj me ju se unë jam trans, përemrat e mi janë ai/ata dhe emri im është Elliot. Ndihem me fat që po e shkruaj këtë. Të jem këtu dhe të bëj këtë në jetën time,"- shkruan mes të tjerash aktorja.

33-vjeçarja debutoi në një film kinematografik në vitin 1997, teksa u bë e famshme në 2006 ku luajti personazhin e Juno në krah të Michael Cera. 


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artisti i madh shqiptar Luftar Paja feston sot 79 vjetorin e lindjes
»
Article Logic
Execution time: 0.011420965194702
array(1) { ["section"]=> string(70) "aktorja-e-pranon-publikisht-dhe-ndryshon-emrin-jam-transgjinore-229845" }