Aktorja e ‘Shtëpiakeve të Dëshpëruara’ nuk ia hedh dot me gjobë, nis dënimin në burgun federal të Kalifornisë (SKANDALI)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:47 16-10-2019 Aktorja e ‘Shtëpiakeve të Dëshpëruara’ nuk ia hedh dot me gjobë, nis dënimin në burgun federal të Kalifornisë (SKANDALI)

Ndonëse mediat raportuan javë më parë se aktorja e serialit 'Shtëpiake të Dëshpëruara' Felicity Huffman do të paguante një gjobë prej 30.000 dollarësh për skandalin ku ishte përfshirë, duket se kjo situtë nuk ka kaluar me aq. Gjykata ka vendosur ta dënojë me dy javë burg.

Ndërkohë mësohet se prej ditës së djeshme, Huffman ka nisur të vuajë dënimin në një burg federal të Kalifornisë.

Një muaj më parë doli në dritë skandali i aktores, ku  pranoi se pagoi 15.000 dollarë që përgjigjet e provimit të vajzës së saj për pranimin në kolegj të korrigjoheshin fshehurazi në vitin 2017.

Bashkë me të janë akuzuar edhe 50 prindër të tjerë, mes të cilëve ishte dhe një tjetër aktore e famshme, Lori Loughlin, që ka luajtur në serialin e famshëm “Fuller House”.

190913140254-02-felicity-huffman-court-arrival-0913-exlarge-169.jpg

felicity-huffman-jail-prison-sentence.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036154985427856
array(1) { ["section"]=> string(122) "aktorja-e-shtepiakeve-te-deshperuara-nuk-ia-hedh-dot-me-gjobe-nis-denimin-ne-burgun-federal-te-kalifornise-skandali-182334" }