Aktorja shqiptare që iu bashkua marshit të grave kundër Trump

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:07 22-01-2017 Aktorja shqiptare që iu bashkua marshit të grave kundër Trump

Mijëra njerëz thuajse në të gjitha qytetet e Shteteve të Bashkuara u bënë pjesë e Marshit të Grave, në shenjë proteste kundër presidentit të ri amerikan Donald Trump.

Marshimeve në Uashington, Nju Jork e Boston iu bashkuan edhe personazhe të famshëm publikë si Madonna, e cila mbajti edhe një fjalim që u kritikua për tonet e ashpra dhe gjuhën vulgare, shkruan Newsbomb.al.

Por mes mijëra qytetarëve në marshin e Bostonit ka qenë e pranishme edhe aktorja shqiptare Eliza Dushku e cila më herët gjatë fushatës kishte mbështetur kandidaten Hillary Clinton.

w6456y45y4rturjyuftju.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071618556976318
array(1) { ["section"]=> string(67) "aktorja-shqiptare-qe-iu-bashkua-marshit-te-grave-kunder-trump-66288" }