AKU gjobit subjektet e transportit të bukës, mungon higjiena

Publikuar tek: aktualitet, më 11:58 27-01-2015 AKU gjobit subjektet e transportit të bukës, mungon higjiena

Drejtoria Rajonale e Autoritetit  Kombëtar të Ushqimit , qarku Fier, ka ndërmarrë mëngjesin kwsaj tw marte, një inspektim në qytetin e Patosit, për të kontrolluar të gjitha makinat që transportojnë bukë, drejt dyqaneve të tyre të tregtimit.

Gjatë kontrolleve të bëra, janë bllokuar dy makina që transportonin bukë, për mungesë kushtesh higjieno-sanitare pë rmbajtjen e bukës.

Gjiithashtu nga inspektorët e DRAKU Fier jane sekuestruar 120 bukë, për shkak edhe të mungesës së etiketimit të tyre. Si pasojë e këtyre shkeljeve, janë gjobitur këto transportues të bukës, përkatësusht me 100 mijë dhe 200 mijë lekë për secilën, në varësi edhe të kushteve të tyre.

Drejtori i DRAKU Fier Frederik Cuko, bëri të ditur se, nuk do të lejohet asnjë subjekt transportues, që të trasportojë bukë jashtë standarteve të kushteve higjeno-sanitare, duke lajmëruar që kontrollet do të vijojnë në të gjithë Qarkun e Fierit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tabaku: Kërkesë Kuvendit për heqjen e taksës së qarkullimit, ulje 14% dhe energjisë
Paradë Gay më 11 qershor »
Article Logic
Execution time: 0.012489795684814
array(1) { ["section"]=> string(64) "aku-gjobit-subjektet-e-transportit-te-bukes-mungon-higjiena-1612" }