AKU konfiskon mishin e qengjit, çfarë u zbulua (EMRI I PRONARIT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:44 29-03-2018 AKU konfiskon mishin e qengjit, çfarë u zbulua (EMRI I PRONARIT)

Autoritet Kombëtar i Ushqimit në vijim të masave për disiplinimin e therjes dhe tregtimit të mishit në funksion të garantimit të sigurisë ushqimore, bllokoi sot në qarkun e Vlorës, në qytetin e Delvinës, në një dyqan mishi katër qengja në sasinë e 20 kg.

Dyqani i mishit ishte në pronësi të shtetasit Fredi Myftari. Ky shtetas tregtonte mish pa vulë dhe në mungesë të çertifikatës veterinare.

Përveç bllokimit të sasisë së mishit, u vu dhe gjoba prej 100 mijë lekëve. 

mish_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘TOKË e XANUN’/ Si e ndanë pronën në Dhërmi 5 blerësit e fuqishëm (Newsbomb.al siguron dokumentin)
Arrestohet fushëkrujasi, i gjenden sasi "të frikshme" marijuhane (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012334108352661
array(1) { ["section"]=> string(68) "aku-konfiskon-mishin-e-qengjit-cfare-u-zbulua-emri-i-pronarit-114949" }