Akulli bllokon qytetin rus, FOTOT ‘e frikshme’ pushtojnë rrjetin

Publikuar tek: bota, më 09:08 11-01-2019 Akulli bllokon qytetin rus, FOTOT ‘e frikshme’ pushtojnë rrjetin

Një qytet i Rusisë, Saratov u godit këtë javë nga temperatura shumë të ulëta dhe rreshje të shumta bore.

Banorët e Saratov, po konkurrojnë online për fotografinë më të frikshme të makinave dhe shtëpive të bllokuara nga dëbora dhe akulli, pas një stuhie që goditi komunitetin e tyre.

Shërbimet e qytetit ishin të papërgatitura për të dhe tani shprehen do t’iu duhet të paktën dy javë për të pastruar të gjithë borën dhe akullin nga çatitë dhe rrugët.

Dhjetëra imazhe që tregonin pasojat e motit u ndanë në internet. Një hashtag që përkthehet në #beteja e akullit po përdoret nga njerëzit që pretendojnë se kanë gjetur formimin më të çuditshëm të akullit.

r-UKfEtxllA.jpg

jUjFjCVQpbk.jpg

oYfYTqlf2qM.jpg

i86OlOWfVQg.jpg

 

Gl3TxKwgS_Y.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011920928955078
array(1) { ["section"]=> string(68) "akulli-bllokon-qytetin-rus-fotot-e-frikshme-pushtojne-rrjetin-148329" }