Akuza e fortë e gazetarit: Pjerin Ndreu shoqërohet me një të dënuar për drogë, ka foto

Publikuar tek: aktualitet, më 22:17 07-10-2020 Akuza e fortë e gazetarit: Pjerin Ndreu shoqërohet me një të dënuar për drogë, ka foto Basir Collaku - Pjerin Ndreu

Gazetari Basir Çollaku ka lëshuar një akuzë të fortë për kryebashkiakun e Lezhës, Pjerin Ndreu.

Ai ka thënë në emisionin “Open” se Ndreu shoqërohet me një të dënuar me 7 vite për trafik droge, por këto akuza janë mohuar nga kryebashkiaku.

Çollaku pretendon se ekzistojnë foto të Pjerin Ndreut me të dënuarin, por nuk e ka thënë se për kë person bëhet fjalë.

Pjesë nga debati:

Basir Çollaku: ju shoqëroheni me një person të dënuar me 7 vjet për trafik droge.

Pjerin Ndreu: Po ti them dy fjalë. Pjerin Ndreun nuk ka perëndi që e pret. Më thuaj në Elbasan, si është ndërtimi i Policisë? Në çfarë niveli është?

Basir Çollaku: Ore jeton në Shqipëri apo jo?

Pjerin Ndreu: A ka mundësi? Kush e drejton Elbasanin? Është mafioz?

Basir Çollaku: Sipas Prokurorit të Përgjithshëm, po!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhdukja e të rinjve në Malësi të Madhe, gazetarja zbulon dy dëshmitë e forta: Danieli e ndaloi në mes të rrugës dhe i tha...
‘Më vjen shumë keq për PS-në’, Pjerin Ndreu bën deklaratën e fortë në emision »
Article Logic
Execution time: 0.012502908706665
array(1) { ["section"]=> string(91) "akuza-e-forte-e-gazetarit-pjerin-ndreu-shoqerohet-me-nje-te-denuar-per-droge-ka-foto-223069" }