Akuza e rëndë për FSSH: 4 mijë euro për t’u punësuar

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 24-03-2018 Akuza e rëndë për FSSH: 4 mijë euro për t’u punësuar Fondi i Sigurimeve shendetesore

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon se për t’u punësuar në Fondin e Sigurimit Shëndetësor duhet të paguash 4 mijë euro.

Sipas ish kryeministrit kjo gjë realizohet me firmën e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Një denoncim të tillë Berisha e ka marrë nga një qytar i cili i ka shkruar pikërish ish-kryeministrit.

Denoncimi i Berishës:

Fshesë në fondin e sigurimeve shëndetësore!
Punësimi me 4 mijë euro dhe firmën e Xhafes!

Mesazhi i qytetarit

Pershendetje dhe respekt per ju z.Berisha

Po iu shkruaj ju pasi jeni e vetmja faqe qe s’mund të blehet nga kush.
Ne Fondin e sigurimeve shendetesore (ish Isksh) ka nisur nje fushat spastrimi, heqje nga puna pa kurrfarë kriteri. Me gjasme ristrukturim, njerzit po hidhen ne rruge dhe më e forta eshte se zevendesohen nga njerez te tjere qe s’din kurrgje pse ndodhen aty.Punonjesit duhet te plotesojne njanin nga 2 kritere:

1- T’i sjelle Fatmir Xhafa

2- te pagujnë te sekseri 4000 euro.

Verifikoheni rastin ju lutem dhe beni dicka.

FALEMINDERIT!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nesër ndryshon ORA, ja si shkojnë akrepat
Merr fund tmerri i qytetarëve të Tiranës, policia arreston xhepistin e urbanëve »
Article Logic
Execution time: 0.010622024536133
array(1) { ["section"]=> string(58) "akuza-e-rende-per-fssh-4-mije-euro-per-t-u-punesuar-114395" }