Akuzat e kreut të Sindikatës së Policëve, habit Lleshaj: Ajo nuk përfaqëson policinë, efektivët nuk janë anëtarë të saj

Publikuar tek: politike, më 19:41 30-11-2020 Akuzat e kreut të Sindikatës së Policëve, habit Lleshaj: Ajo nuk përfaqëson policinë, efektivët nuk janë anëtarë të saj Sander Lleshaj

Pas akuzave të kreut të Sindikatës së Punonjësve të Policisë, Sadetin Fishta, se ka pasur vonesa në lidhje me pajisjen e elektivëve me veshmbathje, duke i detyruar këto të fundit ta blejnë uniformën vetë, ka reaguar edhe ministry i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Në një intervistë në Abc Neës, Lleshaj ka dhënë një përgjigje të habitshme, pasi është shprehur se Sindikata e Policëve nuk përfaqëson policinë, ndërsa shtoi se punonjësit e policisë nuk janë anëtarë të kësaj sindikate.

“Sindikata e policisë nuk përfaqëson policinë. Punonjësit e policisë nuk janë anëtarë të sindikatës. Nëse policët kanë ndonjë ankesë mund ta bëjnë pa problem”, tha Lleshaj.

Por nëse Sindikata e Policëve nuk përfaqëson punonjësit e policisë, atëherë përse është ngritur kjo sindikatë?

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Astrit Patozi përcakton kundërshtarët dhe aleatët në zgjedhjet e 25 prillit: Të bëhemi bashkë kundër dy blloqeve të konsumuara
KQZ miraton zonat e administrimit zgjedhor, Tirana ‘vjedh’ 2 mandate në Dibër dhe Gjirokastër »
Article Logic
Execution time: 0.012012958526611
array(1) { ["section"]=> string(123) "akuzat-e-kreut-te-sindikates-se-policeve-habit-lleshaj-ajo-nuk-perfaqeson-policine-efektivet-nuk-jane-anetare-te-saj-229691" }