Akuzat e PS-LSI për Hipotekat, nisin menjëherë hetimet

Publikuar tek: politike, më 16:24 18-06-2017 Akuzat e PS-LSI për Hipotekat, nisin menjëherë hetimet

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar nisjen e hetimeve në Zyrat e Hipotekave pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë takimit elektoral në Vorë, ku tha se 3 mijë familjeve i janë legalizuar banesat nga ALUIZNI por mbahen peng nga Hipoteka e drejtuar nga LSI.

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka urdhëruar nisjen e hetimeve dhe njoftoi se do të merren masa nëse konstatohen shkelje.

Akuzave të Ramës iu përgjigj sekretari i përgjithshëm i LSI, Luan Rama, i cili tha se Hipotekat në Tiranë, Durrës e rrethe të tjera drejtohen nga “Rilindja”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet në administratë, MF “godet” Drejtoritë e Tatimeve: Të procedohen
Rama në Devoll, Berisha i publikon foton “me mafiozë dhe trafikantë” »
Article Logic
Execution time: 0.010918855667114
array(1) { ["section"]=> string(59) "akuzat-e-ps-lsi-per-hipotekat-nisin-menjehere-hetimet-82929" }