Akuzat ndaj qeverisë për krimin, aktori i njohur vë në siklet Monika Kryemadhin: Ke të drejtë moj motër, po je pak vonë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:37 27-10-2017 Akuzat ndaj qeverisë për krimin, aktori i njohur vë në siklet Monika Kryemadhin: Ke të drejtë moj motër, po je pak vonë

Monika Krymadhi e ftuar në një emision televiziv deklaroi se qeveria aktuale është e kapur nga krimi i organizuar.

Kaq u desh që të ngjallë reagimin e aktorit të njohur të humorit Julian Deda, i njohur edhe për bindjet e tij të djathta.

Juli “vë në pozitë” Kryemadhin duke i kujtuar se kjo qeveri vazhdon të jetë e tillë prej 4 vitesh, kur në pushtet erdhi bashkë me koalicionin e LSI, pra kur ishin në bashkëqeverisje.

“Ka shume te drejte Kreytarja e LSI-se kur thote se qeveria eshte e kapur nga krimi i organizuar. Ke te drejte moj moter, por je pak vone ne konstatim. Kjo Qeveri ka kater vjet, qe jo vetem eshte e kapur, por eshte vete timoni i krimit te organizuar. Dmth e kapur ishte edhe kur ishte LSI ne bashkeqeverisje dhe kete e kemi pare dhe thene te gjithe, vetem ju po e shihni sot, se te qenit ne opozite ti hap syte, i sheh ndryshe ca gjera”, shkruan aktori në rrjetet sociale. 

 

16862989-4695-4d4a-b62b-3a37e4960df5---0-.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025228023529053
array(1) { ["section"]=> string(122) "akuzat-ndaj-qeverise-per-krimin-aktori-i-njohur-ve-ne-siklet-monika-kryemadhin-ke-te-drejte-moj-moter-po-je-pak-vone-97382" }