Akuzat për evazion fiskal, ja sa do paguajë Ronaldo në Spanjë

Publikuar tek: sport, më 11:29 27-07-2018 Akuzat për evazion fiskal, ja sa do paguajë Ronaldo në Spanjë Cristiano Ronaldo

Pas akuzave për evazion fiskal Cristiano Ronaldo mbyll problemet me Agjensinë Tatimore Spanjolle.

Futbollisti i Juventusit ka arritur të bejë një pakt me Prokurorinë dhe organet fiskale duke pranuar të paguajë një shumë prej 18.8 milionë eurosh dhe të vuajë në liri dënimin prej 2 vitesh burg.

Ndaj Ronaldos Agjensia Tatimore ka ngritur 4 akuza për evazion të kryer në katër vite ndryshme. Ai vetë vitin e kalur u shpreh se nuk ishte në dijeni të kësaj.Tashmë që çdo gjë u mbyll , Ronaldo mund të largohet nga Spanja drejt Italisë për të vazhduar aventurën e tij tek Juventusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019637107849121
array(1) { ["section"]=> string(67) "akuzat-per-evazion-fiskal-ja-sa-do-paguaje-ronaldo-ne-spanje-129304" }