Akuzat për ‘Sami Frashërin’, Veliaj: Monika duhet çuar në Prokurori për shpifje! Vetë nuk ka ndërtuar një shkollë

Publikuar tek: politike, më 19:20 13-01-2021 Akuzat për ‘Sami Frashërin’, Veliaj: Monika duhet çuar në Prokurori për shpifje! Vetë nuk ka ndërtuar një shkollë Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duhet të paditet në Prokurori për shpifjet lidhur me rindërtimin e shkollës “Sami Frashëri”.

Gjatë një bashkëbisedimi me banorë të Njësisë 9, Veliaj shtoi se fëmijët e tyre i çojnë me studime jashtë vendit, kurse për fëmijët që studiojnë në Shqipëri, jo vetëm që nuk bënë asnjë shkollë kur drejtonin qytetin, por dalin edhe kundër shkollave të reja.

“Fëmijët e tyre i kanë në Angli dhe Hollandë. Për çfarë iu duhen shkollat këtyre?! Ngritën gjithë atë histeri për shkollën “Sami Frashëri”! Monika duhet çuar në Prokurori për shpifje. “Do e ndërtojnë në Paskuqan” - tha, por Paskuqani është në bashkinë tjetër. Mirë që s’dinë të punojnë, mirë që janë të paaftë, që s’kanë bërë një shkollë në Tiranë edhe kur e qeverisnin bashkë. Kam kaq kohë që i sfidoj: Më thoni një shkollë që keni ndërtuar, por nuk kanë bërë asnjë,” u shpreh Veliaj.

Ai shtoi se vërtet s’kanë ndërtuar shkolla, por ama në kohë pandemie i shtuan vilat e tyre.

“Falë punës tonë, dhe jo gjumit, edhe vilave të tyre iu është rritur vlera, se Tirana tani është e pastër, e investuar dhe e rregullt”, tha Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Partitë dakordësohen në KQZ që “SMARTMATIC” të bëjë identifikimin elektronik të votuesve, nuk ka konsensus për numërimin elektronik
Akuzat e Veliajt, përgjigjet Kryemadhi: Merakun që lali Eri ka për LSI-në, ta ketë për qytetarët e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.012650012969971
array(1) { ["section"]=> string(115) "akuzat-per-sami-frasherin-veliaj-monika-duhet-cuar-ne-prokurori-per-shpifje-vete-nuk-ka-ndertuar-nje-shkolle-234866" }