Akuzat për trukim ndeshjesh, ish-sulmuesi i Kombëtares Altin Rraklli burgoset në Austri

Publikuar tek: sport, më 20:51 05-11-2016 Akuzat për trukim ndeshjesh, ish-sulmuesi i Kombëtares Altin Rraklli burgoset në Austri

Mësohet identiteti i ish-sulmuesit të Kombëtares së Shqipërisë që u përmend nga mediat austriake se ka trukuar ndeshje në Gjermani.

Burime të sigurta për newsport.al bëjnë me dije se bëhet fjalë për Altin Rrakllin, i cili tashmë është vendosur në pranga dhe po mbahet në një burg në Klagenfurt në Austri.

Rraklli akuzohet se ka manipuluar tri ndeshje futbolli përmes marrëveshjeve me lojtarët e futbollit, që kanë kontribuar në sezonin 2010-2011 për një mashtrim me baste, duke ngritur fondet dhe duke vepruar si një ndërlidhës i parave (flitet për një lojë me vlerë prej më shumë se 50.000 euro).

(Newsport.al)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024882078170776
array(1) { ["section"]=> string(92) "akuzat-per-trukim-ndeshjesh-ish-sulmuesi-i-kombetares-altin-rraklli-burgoset-ne-austri-58534" }