Akuzat se ka marrë zyra te “Sheratoni” pas protestave te Rruga e Kombit, kunatin e Bashës e “tradhton” padia ndaj Veliajt (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 19:15 15-01-2021 Akuzat se ka marrë zyra te “Sheratoni” pas protestave te Rruga e Kombit, kunatin e Bashës e “tradhton” padia ndaj Veliajt (FOTO) Veliaj - Basha

Erion Isufi, kunati i kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka paditur kryetarin e bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, pasi ky i fundit tha se Isufi ka përfituar 5 vila gjatë periudhës së pandemisë.

Në dokumentin e padisë së ngritur nga Isufi, shihet se zyrat e tij janë shënuar te “ish-Sheratoni”, duke konfirmuar në njëfarë mënyre edhe akuzat e kryebashkiakut.

Bëhet fjalë për akuzat që Veliaj hodhi ndaj Lulzim Bashës për protestat në Rrugën e Kombit, ku kryebashkiaku tha se këto protesta u mbyllën pasi kryedemokrati mori “gjobën” e radhës nga Shefqet Kastratri që zotëron hotelin.

Duket se tashmë me anë të këtij dokumenti vërtetohen edhe akuzat e kryebashkiakut, ndërsa pritet të shihet nëse Veliaj do të arrijë të vërtetojë edhe akuzat për 5 vilat.

138680595_1794536190713930_1202843297367707276_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj ironizon Bashën: Për të gjithë ka qenë një ditë e mbarë me diell, por për Lulin akoma ka shi, vranësira, përmbytje
Murrizi: Kam pasur oferta nga partitë, por s’i pranoj! Te Nisma do shkoja po të ishte Hajdari kryetare, Topalli dhe Patozi kanë... »
Article Logic
Execution time: 0.011284828186035
array(1) { ["section"]=> string(128) "akuzat-se-ka-marre-zyra-te-sheratoni-pas-protestave-te-rruga-e-kombit-kunatin-e-bashes-e-tradhton-padia-ndaj-veliajt-foto-235159" }