“Akuzoheni se doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale”, Hashim Thaçi fyen Eni Vasilin: Klithje e kujtdo që e thotë, edhe e juaja

Publikuar tek: aktualitet, më 22:35 06-04-2020 “Akuzoheni se doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale”, Hashim Thaçi fyen Eni Vasilin: Klithje e kujtdo që e thotë, edhe e juaja Moderatorja Eni Vasili - Presidenti i Kosoves Hashim Thaç

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi duke folur mbrëmjen e sotme në emisionin e Eni Vasilit, ka fyer këtë të fundit kur është pyetur se në Kosovë e akuzojnë se do të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale.

“Zoti Thaçi në Kosovë ju akuzojnë se doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale, për të marrë atribute që nuk i keni por jua jep Kushtetuta”, i tha Eni Vasili Presidentit të Kosovës, ndërsa përgjigja e tij ishte jo e duhura aqsa kaloi në ofendim.

“Kjo është një klithje e kujtdo që e thotë, edhe e juaja”, i tha Thaçi gazetares, ndërsa ajo ja ktheu duke thënë se nuk ishte “shpikje” e saj por akuza që Presidentit ja bënin politikanët në Kosovë.

Dialogu mes Eni Vasilit dhe Hashim Thaçit:

Eni Vasili: Zoti Thaçi në Kosovë ju akuzojnë se doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale, për të marrë atribute që nuk i keni por jua jep Kushtetuta

Hashim Thaçi: Kjo është një klithje e kujtdo që e thotë, edhe e juaja

Eni Vasili: Jo jo, kjo nuk është shpikje e jona. E thonë politikanët në Kosovë

Hashim Thaçi: Dua të theksojë që gjendjen e jashtëzakonshme nuk e shpall Presidenti. Por kam pasur propozime nga të gjitha partitë paralamentare që të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme. Unë sa kam marrë hapin e parë, ka nisur dhe bllokimi nga qeveria.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094339847564697
array(1) { ["section"]=> string(157) "akuzoheni-se-doni-te-shpallni-gjendjen-e-jashtezakonshme-per-interesa-personale-hashim-thaci-fyen-eni-vasilin-klithje-e-kujtdo-qe-e-thote-edhe-e-juaja-201650" }