Akuzohet për 12 vrasje dhe 45 përdhunime, arrestohet SERIAL-KILLERI i shumëkërkuar

Publikuar tek: bota, më 18:10 25-04-2018 Akuzohet për 12 vrasje dhe 45 përdhunime, arrestohet SERIAL-KILLERI i shumëkërkuar Skicat e policisë mbi pamjen e vrasësit serial

Një vrasës serial ka rënë në prangat e policisë së Kalifornisë pasi ishte shpallur në kërkim prej më shumë se 2 dekadash.

Sipas mediave të huaja, i arrestuari identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka marrë pjesë në 12 vrasje, 45 përdhunime si dhe 120 vjedhje të shtetit amerikan, një dosje e quajtur Gloden State Killer (Vrasësi i Artë).

I dyshuari ka jetuar gjithë kohën në provincën e Sacramentos, ndërsa deri më tani mbi të rëndojnë dy vrasje të vërtetuara.

Sakaq mendohet se rasti i vrasësit serial është publikuar në librin e shkrimtares Michelle McNamara, e cila vdiq para publikimit të librit.

Policia vendase po zhvillon hetime të mëtejshme, ndërsa mendohet që vrasjet rreth viteve ’70 dhe ’80 kanë qenë të fokusuara te gjinia femërore nga mosha 12 vjeç deri më 41.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013139963150024
array(1) { ["section"]=> string(88) "akuzohet-per-12-vrasje-dhe-45-perdhunime-arrestohet-serial-killeri-i-shumekerkuar-118282" }