Akuzohet për korrupsion, arrestohet Kryebashkiaku i Liverpulit dhe 4 persona të tjerë

Publikuar tek: bota, më 19:05 04-12-2020 Akuzohet për korrupsion, arrestohet Kryebashkiaku i Liverpulit dhe 4 persona të tjerë Joe Anderson

Kryetari i Bashkisë së Rajonit të Liverpool, Joe Anderson ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka favorizuar në ndërtimin dhe planifikimin e zhvillimit të qytetit.  

62-vjeçari akuzohet për marrje ryshfeti dhe presion ndaj dëshmitarëve.

Policia e Merseyside konfirmon se detektivët arrestuan 5 persona si përgjegjës.

Bashkia ka reaguar rreth kësaj ngjarje, teksa ka ofruar të gjithë ndihmën e saj për hetimin ndaj personave të ndaluar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis vaksinimi anti-COVID në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin të parët dozat e ‘Sputnik V’, rezultatet e para shpresëdhënëse
TRAGJIKE/ Foshnja 1-muajshe vdes nga kequshqyerja, nëna kishte frikë të dilte nga shtëpia për shkak të koronavirusit »
Article Logic
Execution time: 0.0095758438110352
array(1) { ["section"]=> string(91) "akuzohet-per-korrupsion-arrestohet-kryebashkiaku-i-liverpulit-dhe-4-persona-te-tjere-230202" }