Akuzohet për korrupsion ish-nëndrejtori i burgjeve, ja masa e dënimit nga prokuroria

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 18-04-2018 Akuzohet për korrupsion ish-nëndrejtori i burgjeve, ja masa e dënimit nga prokuroria Iljaz Labi

Ish-nëndrejtori i burgjeve Iljaz Labi mbi të cilin rëndon akuza për korrupsion është kërkuar masa e dënimit  me 5 vite burg nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Për shkak të bashkëpunimit me prokurorinë u kërkua pezullimi i vuajtjes së dënimit.

Labi akuzohet nga prokuroria për korrupsion me tenderat e ushqimeve në burgje. I arrestuar për të njëjtat akuza është dhe Artur Zoto, ish-Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Gjithashtu Prokuroria kërkoi dënimin me 3 vjet burg për Ylber Kalanë, biznesmenin që favorizohej me tenderat e ushqimit, por edhe për të organi i akuzës kërkoi shuarjen e dënimit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manastirliu në Vlorë: 4.5 milion euro investime në aparatura
E pazakontë, emigranti bllokon rrugën me vazo lulesh: Le të vijnë qeveritarët ja q*** nënën, të gjithë ikin, asnjë s’ka b*** të bëjë… (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010035037994385
array(1) { ["section"]=> string(90) "akuzohet-per-korrupsion-ish-nendrejtori-i-burgjeve-ja-masa-e-denimit-nga-prokuroria-117327" }