Akuzohet për lidhje me fisin Çapja, ja çfarë kërkon Prokuroria për anëtaren e AMA-s

Publikuar tek: aktualitet, më 13:47 16-06-2019 Akuzohet për lidhje me fisin Çapja, ja çfarë kërkon Prokuroria për anëtaren e AMA-s

Anëtarja e AMA-s Suela Musta e cila akuzohet për lidhje me fisin Çapja në Elbasan, ka dalë ditën e sotme para Gjykatës.

Mësohet se prokurori Sukaj ka kërkuar 'arrest shtëpie' për Mustën, ndërsa trupi gjykues është tërhequr për vendimin.

Mbi Suela Mustën është ngritur akuza se i ka dhënë një licensë kabllori fisit Çapja.

Gjithashtu para trupit gjykues kanë dalë edhe anëtarët e tjerë të AMA-s, mbi të cilët ngrihet e njëjta akuzë.

Të arrestuarit punonjës të AMA:

  1. Bledar Karaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,
  2. Adem Boriçi, 61 vjeç, lindur e banues në Elbasan.
  3. Andrea Nathanaili, 67 vjeç, lindur Sarandë dhe banues në Tiranë.
  4. Suela Musta, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.
  5. Izmir Hajdari, 51 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.
  6. Artan Drazhi, 34 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan,
  7. Shkelqim Sula, 38 vjeç, lindur dhe banues në Labinot Mal-Elbasan, i cili u shpall në kërkim
  8. Ervin Tahiri, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tropojë

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033249139785767
array(1) { ["section"]=> string(89) "akuzohet-per-lidhje-me-fisin-capja-ja-cfare-kerkon-prokuroria-per-anetaren-e-ama-s-168437" }