Akuzohet për nxjerrjen e sekretit hetimor, zhvillohet sot seanca për Artan Shkëmbin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:13 01-10-2020 Akuzohet për nxjerrjen e sekretit hetimor, zhvillohet sot seanca për Artan Shkëmbin

Zhvillohet sot seanca në GJKKO për kreun e OFL, Artan Shkëmbi, i cili është pezulluar nga detyra.

Pas hetimeve nga SPAK, Shkëmbi dyshohet se ka nxjerrë sekretet hetimore së bashku me dy punonjës të tjerë të policisë.

Zëvendësdrejtori i OFL-së, është paraqitur dje në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për t’u njohur me vendimin e pezullimit nga detyra, por seanca është shtyrë duke i vënë palës së akuzuar në dispozicion materialin e Prokurorisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011427879333496
array(1) { ["section"]=> string(89) "akuzohet-per-nxjerrjen-e-sekretit-hetimor-zhvillohet-sot-seanca-per-artan-shkembin-222296" }