Akuzohet për shpërdorim detyre, Mynyr Koni thirrje Prokurorisë: Dua hetim të shpejtë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:12 18-04-2018 Akuzohet për shpërdorim detyre, Mynyr Koni thirrje Prokurorisë: Dua hetim të shpejtë Mynyr Koni

Ka ardhur menjëherë reagimi i rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, pas lajmit se është në hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe së shpejti pritet të thirret para organit ligjizbatues.

Nëpërmjet një deklarate për mediat, rektori i bën thirrje institucionit të Porkurorisë për hetim të plotë dhe të shpejtë mbi të gjithë aktivitetin financiar të Universitetit të Tiranës në 10 vitet e fundit deri në ditën e sotme, dhe i ofron gjithë mbështetjen personale hetimeve.

Reagimi i plotë:

Deklaratë e Rektorit të Universitetit të Tiranës Prof. Dr. Mynyr Koni Bazuar në publikimet në media ditën e mërkurë datë 18.04.2018, shpreh mbështetjen personale dhe institucionale për hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Gjithashtu i bëj thirrje Prokurorisë së Krimeve të Rënda të ndërmarrin një hetim të plotë, të shpejtë dhe të thelluar. Në mënyrë të përsëritur, i bëj kerkese organeve kompetente të drejtësisë të ndërmarrin një hetim të plotë mbi të gjithë aktivitetin financiar të Universitetit të Tiranës në 10 vitet e fundit deri në ditën e sotme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TERROR në mes të Durrësit, maskat grabisin me armë argjendarinë
Grabitja në Durrës, dalin detaje të reja: Autorët përdorën elektroshok »
Article Logic
Execution time: 0.012050867080688
array(1) { ["section"]=> string(89) "akuzohet-per-shperdorim-detyre-mynyr-koni-thirrje-prokurorise-dua-hetim-te-shpejte-117364" }