Akuzohet për vrasjen e vëllait të Kim Jong Un, gjykata merr vendimin e papritur për të dyshuarën

Publikuar tek: bota, më 10:17 11-03-2019 Akuzohet për vrasjen e vëllait të Kim Jong Un, gjykata merr vendimin e papritur për të dyshuarën

Siti Aisyah, gruaja indoneziane e akuzuar për përdorimin e një agjenti vdekjeprurës nervor për vrasjen e Kim Jong Nam, vëllain e  i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, u lirua të hënën, pasi prokuroria e Malajzisë tërhoqi akuzën kundër saj.

Kim ndërroi jetë rrugës për në spital teksa më vonë u vërtetuar se ai i është ekspozuar agjentit nervor, VX.

Vendimi erdhi si një e papritur për shumë njerëz, duke përfshirë vetë Siti Aisyah veten. Gjyqi do të rifillojë të enjten, kur prokurorët pritet të njoftojnë nëse ata do të vazhdojnë me çështjen kundër saj.

Aisyah së bashku me Doan Thi Huong, një shtëtase vietnameze  ishin akuzuar për vrasjen e Kimi Jong-nam, në aeroportin e Kuala Lampurit, duke i hedhur në fytyrë, agjent nervor. Ndërsa tashmë gjykata i ka dhënë asaj lirinë.

190310234718-0310-doan-thi-huoang-02-exlarge-169.jpg

170727100623-kim-jong-nam-suspects-split-medium-plus-169.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013036012649536
array(1) { ["section"]=> string(102) "akuzohet-per-vrasjen-e-vellait-te-kim-jong-un-gjykata-merr-vendimin-e-papritur-per-te-dyshuaren-155954" }