Akuzon Bashën se i ka marrë kasetën e masakrës së Krushës, por Milaim Bellanica mllefin ndaj kryedemokratit e ka për diçka tjetër: Më premtoi se…

Publikuar tek: aktualitet, më 22:17 16-11-2020 Akuzon Bashën se i ka marrë kasetën e masakrës së Krushës, por Milaim Bellanica mllefin ndaj kryedemokratit e ka për diçka tjetër: Më premtoi se… Milaim Bellanica

Milaim Bellanica, personi që regjistroi me kamer masakrën e Krushës në 1 prill të vitit 1999 dhe akuzon Lulzim Bashën që ia ka marrë këtë kasetë dhe nuk ia ka kthyer kurrë, tregon se përse ka mllef ndaj kryedemokratit.

Ai thotë se Basha i premtoi se do ta bashkonte me familjen dhe do ta largonte nga Shqipëria, por kjo nuk ka ndodhur dhe Basha nuk e ka mbajtur premtimin.

“Ku të të çojmë. I kam thënë kam njerëz në Holandë dhe në Gjermani, Më çoni ku të kemi mundësi. Vetëm për këtë e kam akuzar Bashën. Kasetat nuk kanë ku të shkojnë, do dalin. Më tha se do të më bashkonte me familjen dhe se do largonte nga Shqipëria. Prandaj kam mllef ndaj tij,”-u shpreh ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Lulzim Basha më tha jam nga Peja’, Milaim Bellanica rrëfen ngjarjen e 5 prillit 1999: Kërkonte kasetën origjinale që të më largonin nga Shqipëria
Rëndohet situata në Elbasan, konfirmohen 10 të infektuar me Covid-19 në spitalin psikiatrik “Sadik Dinçi” »
Article Logic
Execution time: 0.011889934539795
array(1) { ["section"]=> string(149) "akuzon-bashen-se-i-ka-marre-kaseten-e-masakres-se-krushes-por-milaim-bellanica-mllefin-ndaj-kryedemokratit-e-ka-per-dicka-tjeter-me-premtoi-se-227994" }