Al-Baghdadi i plagosur rëndë nga sulmi ajror, nuk drejton dot ISIS-in

Publikuar tek: bota, më 17:16 21-04-2015 Al-Baghdadi i plagosur rëndë nga sulmi ajror, nuk drejton dot ISIS-in

Udhëheqësi i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi ka mbetur i plagosur rëndë në një sulm ajror në Irakun perëndimor.

The Guardian shkruan se Al Baghdadi ka pësuar lëndime të rënda gjatë sulmit të udhëhequr nga SHBA në muajn mars, çka ka bërë që ai të mos ndjek do nga afër lëvizjet e grupit të tij terrorist.

Pas plagosjes së Baghdadit, udhëheqësit e ISIS organizuan një mbledhje urgjente për të emëruar një lider të ri për organizatën, pasi besohej se Al Baghdadi nuk do t’i rezistonte plagëve të marra. Megjithatë, terroristi vijon të qendrojë në krye të ISIS, ndonëse nuk ndjek dot hap pas hapi aktivitetin e organizatës së tij.

Pas ndërhyrjes së SHBA-së dhe aleatëve të saj, kurdët kanë rifituar hapësira të konsiderueshme territori në Irak dhe Siri, të pushtuara më parë nga ISIS.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013068199157715
array(1) { ["section"]=> string(73) "al-baghdadi-i-plagosur-rende-nga-sulmi-ajror-nuk-drejton-dot-isis-in-9350" }