Al Mirqab, superjahti i i ish-kryeministrit të Katarit ankorohet në Sarandë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:55 16-08-2019 Al Mirqab, superjahti i i ish-kryeministrit të Katarit ankorohet në Sarandë (FOTO) Superjahti Al Mirqab

Superjahti Al Mirqab i ish-kryeministrit të Katarit Hamad bin Jassim bin Jabar Al Thani është ankoruar mbrëmjen e sotme në Portin e Sarandës.

Në foto e siguruara nga newsbomb.al shihet superjahti 250 milionë dollarësh i cili bëhet gati të ankorohet në Sarandë, ndërsa kategorizohet si një ndër jahtet më të mëdha në botë. Mjeti lundrues në pronësi të ish-kryeministrit të Katarit është dizajnuar nga arkitekti i famshëm i jahteve, Tim Heywood, ndërsa dizajni i brendshëm është bërë nga Andrew Winch Designs.

Ai është 133 metra i gjatë dhe 18 i lartë, me 10 dhoma gjumi, pishinë, palestër, seksion vip dhe dy dhoma speciale vetëm për pronarin, me çelik special dhe një shpejtësi maksimale 20.3 km/h. /NEWSBOMB.AL

Screenshot_3.jpgScreenshot_2.jpgScreenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028841018676758
array(1) { ["section"]=> string(86) "al-mirqab-superjahti-i-i-ish-kryeministrit-te-katarit-ankorohet-ne-sarande-foto-175553" }