ALARM: 471 viktima në 24 orët e fundit në Francë. Në botë 1 MILIONË të infektuar, mbi 51 mijë viktima dhe 210 mijë të shëruar (SHIFRAT E PLOTA)

Publikuar tek: bota, më 20:09 02-04-2020 ALARM: 471 viktima në 24 orët e fundit në Francë. Në botë 1 MILIONË të infektuar, mbi 51 mijë viktima dhe 210 mijë të shëruar (SHIFRAT E PLOTA)

Kanë dalë shifrat e fundit në Francë, përsa i përket të prekurve me koronavirus. Ditën e fundit janë regjistruar 2116 raste të reja me covid-19, duke e çuar në 59.105 numrin total të të infektuarve.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 471 viktima, me një shifër totale prej 4503 jetësh të humbura. Në Francë janë shëruar 12.428 persona, ndërkohë që 6017 pacientë ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Përsa i përket shifrave totale në të gjithë botën, janë 1 milionë e 168 të infektuar, 51.354 viktima dhe 210.191 të shëruar.

Capture7.PNG

Më poshtë do të shihni shifrat e vendeve më të afektuara nga koronavirusi në të gjithë botën, me SHBA-të dhe Italinë që kryesojnë.

Capture8.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093259811401367
array(1) { ["section"]=> string(145) "alarm-471-viktima-ne-24-oret-e-fundit-ne-france-ne-bote-1-milione-te-infektuar-mbi-51-mije-viktima-dhe-210-mije-te-sheruar-shifrat-e-plota-201117" }