Alarm i kuq për motin në Itali, përmbyten rrugët e Krotones, pritet përkeqësimi i gjendjes në ditët në vijim (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 12:13 21-11-2020 Alarm i kuq për motin në Itali, përmbyten rrugët e Krotones, pritet përkeqësimi i gjendjes në ditët në vijim (VIDEO) Krotone e permbytur

Komuna e Krotones është goditur nga një ciklon që ka sjellë reshje të dendura shiu dhe për pasojë edhe përmbytjen e rrugëve dhe makinave.

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka qe në i menjëhershëm, me autoritetet që kanë dhënë alarmin e kuq për përkeqësimin e gjendjes në ditët në vijim.

Siç raportojnë mediat vendase, gjysma e qytetit është e mbuluar nga një metër ujë, ndërkohë që Mbrojtja Civile dhe Brigada e Zjarrfikësve kanë shpëtuar qindra njerëz në rrezik që ishin bllokuar në makina.

Sipas autoriteteve, cikloni që goditi Krotonen së shpejti pritet të lëvizë drejt jugut, ndaj edhe në qytetet e tjera kanë filluar të merren masa paraprake.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aleksandër Vuçiç kërkon leje për të hyrë në Kosovë, do të shoqërohet me eskortë dhe i armatosur, Qeveria Hoti e refuzon
»
Article Logic
Execution time: 0.012234210968018
array(1) { ["section"]=> string(119) "alarm-i-kuq-per-motin-ne-itali-permbyten-rruget-e-krotones-pritet-perkeqesimi-i-gjendjes-ne-ditet-ne-vijim-video-228587" }