ALARM në Durrës, lumi Erzen del nga shtrati dhe përmbyt dhjetra banesa, IZOLOHEN mbi 120 familje

Publikuar tek: aktualitet, më 17:20 25-01-2021 ALARM në Durrës, lumi Erzen del nga shtrati dhe përmbyt dhjetra banesa, IZOLOHEN mbi 120 familje Foto nga LSA

Situata aktuale në vendin tonë paraqitet tepër problematike për shkak të motit të keq.

Në Durrës lumi Erzen ka dalë nga shtrati duke përmbytur dhjetra banesa. Mësohet se 120 familje janë detyruar të izolohen, 60 prej të cilave ndodhen në Katund të Ri.

30 familje në fshatin Erzen dhe 30 të tjera në fshatin Sukth janë detyruar po ashtu të izolohen.

Banorët kanë dhënë alarmin dhe kërkojnë zgjidhje, pasi gjendja mund të përkeqësohet gjatë natës, pasi pritet që reshjete  shiut të vijojnë.

Lexo: Vjosa del sërish nga shtrati, përmbyt zonën pranë urës së Mifolit dhe tregun e gjësë së gjallë; Veriu me rrugë të bllokuara dhe pa energji elektrike

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Çmontohet’ celulari i Tires, ZBULOHEN biseda me familjarë të pacientëve të tjerë me Covid-19
Po hiqte zbukurimet e Vitit të Ri, rrëzohet nga vinçi punonjësi i Bashkisë së Korçës »
Article Logic
Execution time: 0.0082309246063232
array(1) { ["section"]=> string(101) "alarm-ne-durres-lumi-erzen-del-nga-shtrati-dhe-permbyt-dhjetra-banesa-izolohen-mbi-120-familje-236347" }