Alarm në Europë/ S’është Italia, një shtet tjetër arrin rekordin ditor të rasteve pozitive me Covid-19 në botë; në Britani vdesin më shumë se 1 person në minutë

Publikuar tek: bota, më 19:03 26-01-2021 Alarm në Europë/ S’është Italia, një shtet tjetër arrin rekordin ditor të rasteve pozitive me Covid-19 në botë; në Britani vdesin më shumë se 1 person në minutë

Ditën e sotme Spanja ka regjistruar numrin më të lartë të rsteve pozitive në të gjithë botën, duke kryesuar listën me 36.435 të infektuar në 24 orë, dhe 591 viktima.

Në total në Spanjë mbi 2.7 milionë të prekur dhe 56.799 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Në vend të dytë ndodhet Britania e Madhe me mbi 20 mijë raste të reja dhe 1631 viktima në 24 orë, mesatarisht 67 persona në 1 orë, pra më shumë se një viktimë në një minutë.

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U gjet i mbytur, gruaja e ish-ministrit grek kërkon përmbysjen e hetimeve: Mund të jetë vrarë
Bashkëpunëtor prej kohësh i Joe Biden, Antony Blinken zgjidhet Sekretar i Shtetit Amerikan »
Article Logic
Execution time: 0.011477947235107
array(1) { ["section"]=> string(164) "alarm-ne-europe-s-eshte-italia-nje-shtet-tjeter-arrin-rekordin-ditor-te-rasteve-pozitive-me-covid-19-ne-bote-ne-britani-vdesin-me-shume-se-1-person-ne-minute-236503" }