Alarm në Francë: Evakuohet tregu i Krishtlindjeve

Publikuar tek: bota, më 18:21 23-12-2016 Alarm në Francë: Evakuohet tregu i Krishtlindjeve

Qindra banorë janë evakuar disa minuta më parë nga një treg i madh Krishtlindjesh në qytetin Metz të Francës.

Autoritetet francize kanë dhënë alarmin dhe kanë kryer evakuimin e menjëhershëm por pa bërë të ditur rrezikun që i kanoset qytetarëve.

Shumë qytete europiane janë në gjendje alarmi dhe vigjilence pas sulmit në tregun e Krishtlindjeve në Berlin që shkaktoi 12 të vdekur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuza ndaj Angela Merkelit pas sulmit në Berlin
Putin telefonon Asadin, e përgëzon për marrjen e Alepos »
Article Logic
Execution time: 0.024724960327148
array(1) { ["section"]=> string(54) "alarm-ne-france-evakuohet-tregu-i-krishtlindjeve-63566" }