Alarm në Itali, një avion i paidentifikuar fluturon mbi Romë

Publikuar tek: bota, më 16:52 09-10-2017 Alarm në Itali, një avion i paidentifikuar fluturon mbi Romë

Dy interceptorë italianë janë ngritur sot në një mision të pazakontë kur një avion i dyshimt është pikasur nga radarët duke fluturuar mbi Romë.

Dy aviont luftarakë Eurofighter u ngritën për ndërhyrjen e menjëhershme ndaj avionit Falcon 20 i nisur nga Kairo, Egjipt.

Por fatmirësisht ka rezultuar se avioni nga Kairo kishte pësuar defekt dhe kërkonte të ulej në aerorportin Ciampino. Avioni i shoqërua drejt pistës dhe u ul p aprobleme, raporton "La Stampa".

Megjithatë avionët italianë Eurofighter ngrihen çdo 24 orë për mbikqyrjen e qiellit italian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studentja që fluturoi 400 milje për të takuar të dashurin ra viktimë e një shakaje mizore
Ngjarje e rëndë në Itali, 4 vjeçarja nga Shqipëria bie nga dritarja »
Article Logic
Execution time: 0.013320922851562
array(1) { ["section"]=> string(65) "alarm-ne-itali-nje-avion-i-paidentifikuar-fluturon-mbi-rome-95283" }