ALARM në Itali, qindra viktima dhe mijëra raste të reja me koronavirus në vetëm 24 orë (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 18:39 27-10-2020 ALARM në Itali, qindra viktima dhe mijëra raste të reja me koronavirus në vetëm 24 orë (BILANCI)

Shifrat në Itali sa vijnë dhe bëhen më shqetësuese. Në 24 orët e fundit nga 174,398 teste të kryera janë konfirmuar 21,994 raste të reja me koronavirus.

 

Po ashtu, autoritetet konfirmuan se brenda ditës, kanë ndërruar jetë edhe 221 qytetarë.

Rajoni me numrin më të lartë të të infektuarve është Lombardia ku u regjistruan 5,035 raste të reja, e ndjekur nga Piemonte (2,458).

Edhe 127 pacientë të tjerë raportohet t’i jenë shtuar këtij pavijoni. Ndërsa, në total, numri shkon në 1,411.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shëtitje me TANK në rrugët e qytetit, automjeti u prodhua nga një shqiptar (FOTO)
Maqedonia e Veriut shënon 15 viktima me Covid-19 në 24 orët e fundit, mes tyre një 41-vjeçar »
Article Logic
Execution time: 0.011430978775024
array(1) { ["section"]=> string(100) "alarm-ne-itali-qindra-viktima-dhe-mijera-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-vetem-24-ore-bilanci-225401" }