Alarm në Tepelenë: Dëmtohet ujësjellësi, përmbyten banesat

Publikuar tek: aktualitet, më 18:52 21-03-2018 Alarm në Tepelenë: Dëmtohet ujësjellësi, përmbyten banesat Foto ilustruese

Shirat e rrëmbyeshëm në Tepelenë kanë bërë që një sasi e madhe dheu të rrëshkasë duke dëmtuar ujësjellësin e qytetit.

Nga dëmtimi i stacionit të shpërndarjes së ujit të pijshëm, janë përmbytur disa banesa dhe disa të tjera janë në rrezik.

Sipas informacioneve, furnizimi me ujë të pijshëm i zonave përreth do të bëhet me orar të reduktuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada Amerikane sfidon shqiptarët: Gjeni çfarë po reciton Donald Lu (Video)
Tjetërsimi i pronave në Shëngjin: Arrestohet biznesmeni i fuqishëm, “truri” i grabitjes së tokave »
Article Logic
Execution time: 0.010257005691528
array(1) { ["section"]=> string(63) "alarm-ne-tepelene-demtohet-ujesjellesi-permbyten-banesat-114050" }