Alarm për 10 bomba në Çeki, evakuohen 3 qytete

Publikuar tek: bota, më 13:55 10-05-2016 Alarm për 10 bomba në Çeki, evakuohen 3 qytete

Çekia është alarmuar sot pasi policia çeke ka marrë një njoftim anonim se në 3 qytete janë vendosur 10 bomba, sipas njoftimit do të shpërthenin në mesditë.

Sipas alarmit anonim, bombat janë vendosur në stacionet hekurudhore në Pragë dhe në Pizen, si dhe në selinë e autoriteteve civile në Pardubica, në Çekinë Lindore.

"Një person anonim përmes telefonit na lajmëroi për bombë të vendosur në Pragë në Stacionin e përgjithshëm hekurudhor dhe në vende të tjera në Çeki", ka deklaruar zëdhënësja e policë çeke Marketa Janovska.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14154696464539
array(1) { ["section"]=> string(51) "alarm-per-10-bomba-ne-ceki-evakuohen-3-qytete-40031" }