Alarm për bombë, avioni turk me 256 persona në bord ulet urgjentisht

Publikuar tek: bota, më 10:01 22-11-2015 Alarm për bombë, avioni turk me 256 persona në bord ulet urgjentisht

Një alarm për bombë në avionin turk “Airbas A330”. Menjëherë, avioni me 256 persona në bord ka bërë ulje të detyruar në Halifax të Kanadasë.

Airbas A330 ishte nisur nga New York-u dhe kishte si destinacion Stambollin.

Autoritetet nuk japin detaje lidhur me alarmin për bombë ndërsa njerëzit e evakuuar janë nën panik.

Të martën, dy fluturime nga SHBA në Paris u anuluan për shkak të kërcënimeve për bombë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023261070251465
array(1) { ["section"]=> string(73) "alarm-per-bombe-avioni-turk-me-256-persona-ne-bord-ulet-urgjentisht-26007" }