Alarm për bombë, evakuohen 2 aeroporte dhe 2 qendra tregtare në Danimarkë

Publikuar tek: bota, më 15:03 17-10-2016 Alarm për bombë, evakuohen 2 aeroporte dhe 2 qendra tregtare në Danimarkë

Dy aeroporte në Danimarkë, ai i Roskilde dhe Tirstrup, janë evakuuar pas kërcënimeve për bombë këtë të hënë në zonën metropolitane.

Vetëm disa minuta pasi forca të shumta të policisë daneze u njoftuan për kërcënimet në aeroport, alarmi për vendosje bombash është dhënë edhe në dy qendra tregtare të zonës. Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat speciale të cilat kanë kryer evakuuimin e zonave në dy aeroporte dhe dy qendrat tregtare, raporton Newsbomb.al.

Momentalisht nuk raportohet për persona të lënduar. Autoritetet daneze kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjeve.

sdfwsgdfhnshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Buqeta”, Policia spanjolle sekuestron qindra sende të vjedhura nga shqiptarët në Palma de Mallorca (Foto)
Eksperti i “UFO”-ve gjendet i vdekur pasi i dërgoi SMS nënës “Jam në telashe” »
Article Logic
Execution time: 0.011592864990234
array(1) { ["section"]=> string(78) "alarm-per-bombe-evakuohen-2-aeroporte-dhe-2-qendra-tregtare-ne-danimarke-56476" }