Alarm për bombë, evakuohet Ura e Londrës

Publikuar tek: bota, më 15:21 01-12-2015 Alarm për bombë, evakuohet Ura e Londrës

Qindra njerëz janë evakuuar nga zonat pranë Urës së Londrës pas një alarmi për një pako të dyshimtë të braktisur në rrugë.

Policia e Southwark-ut ka rrethuar të gjithë zonën që prej orës 12:23 duke bllokuar edhe qarkullimin në pjesën pranë Galerisë dhe stacionit të trenit, një prej zonave më të populluara të kryeqyetetit anglez. Në vendngjarje ndodhen qindra forca policie dhe ekipet anti-terror.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011780023574829
array(1) { ["section"]=> string(45) "alarm-per-bombe-evakuohet-ura-e-londres-26699" }