Alarm për bombë në 7 qytete në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 14:34 26-03-2019 Alarm për bombë në 7 qytete në Gjermani

7 salla mbledhjesh janë evakuuar në të gjithë Gjermaninë pasi policia vendase ka njoftuar se ka marrë një telefonatë për vendosjen e 7 bombave në qytete të ndryshme.

 

Në Augsburg, në Neunkirchen, në Kaiserlautern, në Chemnitz, në Goettingen, në Heilborn dhe në Rendsburg policia është alarmuar duke evakuuar zonat pas alarmit për bomba.

Javët e fundit me shumë se 100 telefonata kanë mbërritur në policinë gjermane duke kërcënuar për vendosje bombe, diçka që sipas autoriteteve vendase është një përpjekje për çorjentimin e policisë gjermane. Sipas “The Independent” deri tani nuk janë gjetur bombat ndërsa policia është në kërkim të personit që ka dhënë alarmin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012365102767944
array(1) { ["section"]=> string(46) "alarm-per-bombe-ne-7-qytete-ne-gjermani-157959" }