Alarm për bombë në aeroportin e Madridit, arrestohet femra xhihadiste

Publikuar tek: bota, më 14:11 04-02-2016 Alarm për bombë në aeroportin e Madridit, arrestohet femra xhihadiste

Një letër e ngjitur në derën e banjës që thoshte se në aeroplan ndodhet një bombë, mjaftonte për alarmuar autoritetet e Madridit.

Aeroplani sapo ishte nisur nga kryeqyteti i Spanjës për në Riad, nderkohë që një person ka parë një letër të ngjitur në derën e banjës dhe ka lajmëruar stafin dhe pilotin, raporton “Dailymirror”.

Ky i fundit ka kthyer menjëherë aeroplanin në "Barajas Airport", ndërsa pak më vonë është arrestuar një femër xhihadiste, e cila dyshohet se donte t’i bashkohej Shtetit Islamik. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kairo, gjendet trupi i studentit italian, u torturua për vdekje
Gjykata e shpall të pafajshëm, ndërsa video tregon të kundërtën për policin që dhunoi 19 vjeçarin (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01081109046936
array(1) { ["section"]=> string(74) "alarm-per-bombe-ne-aeroportin-e-madridit-arrestohet-femra-xhihadiste-31734" }